Czy można użyć czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

1.tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Podróże w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć dom przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Dokupiłem więc kolejny kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie sprawdzić czy kocioł funkcjonuje poprawnie i jaka jest w budynku zaprogramowana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś miał do czynienia z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:
Cytuj

2.adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz na tej stronie: http://trans-sat.pl/alarmy-warszawa . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości obecnych systemów alarmowych Obrazek . Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć różnego rodzaju czujki. Najbardziej spotykane to te, które sygnalizują włamanie do domu. Występują jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Cytuj

3.lukaszgos » 11 sty 2017, 10:53

Dzień dobry. Obecnie centrale Satel posiadają bardzo wiele możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jak montaż systemów monitoringu był zrobiony z głową to będzie można bez kłopotu dać tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej witrynie WWW został zamieszczony schemat montażu systemu monitoringu domu, który posiada tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest montowana zazwyczaj na strychu.
Cytuj
Sortuj wg

« Wolne ptaki

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml