Szukam fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

1.marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, szukam rzetelnego wykonawcy, który para się wykonywaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do zrobienia dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na ekipy z Mazowsza.

podobne tematy:
Cytuj

2.lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu spostrzeżono, że podgrzewając piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do upiększania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni także, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które używamy obecnie wyprodukowali dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie zdobione lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy rozważałeś ofertę tej firmy z okolic Warszawy dojazd do firmy - mają bardzo interesujące pracę Obrazek Z tego co widziałem na ich witrynie internetowej to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:
Cytuj

3.adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Cześć, nie sądziłem że są tego rodzaju rozwiązania. Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiałem się jak zrobić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina to strzał w 10. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dziękuje za namiary na tą firmę.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Wolne ptaki

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml